Ofis Taşımacılığı

Ofis Taşımacılığı

Ofis taşımacılığı nakliyat sektörüne yeni dahil olmuş kavramlardan biridir diyebiliriz. Çünkü pek çok şirket henüz bu kavramı kullanmadan bazı ofis tipi şirketlerin taşımacılığını üstlenirken yeni nesil nakliyat firmaları, bu isim adı altında daha kapsamlı sigortalara sahip taşıma hizmetleri sunmaktadır. Bu nedenle firmalar da bu hizmeti veren nakliyat firmalarını tercih etmektedir.

ofis taşımacılığı

Ofis Taşımacılığı

Firma bulmak için öncesinde araştırma yapmak ve bunu son anlara bırakmamak önemlidir. Çünkü firmanın ofisi incelemesi, eşyaların durumuna bakması gerekir. Ayrıca sigorta yapılacağı zaman buna hangi evrakların ya da eşyaların dahil olduğunu bilmek gerekir. Bir çok firma taşımada sadece aracın kazasını sigortaya dahil ederken, bazı firmalar kayıpları da üstlenmektedir. Bu nedenle ofis taşımacılığı seçiminde firmanın sunduğu şartlar belirleyici olacaktır.

Ofis Taşımacılığı

Ofisiniz için önemli olduğunu düşündüğünüz evrakları mutlaka özel dosyalara koyarak ayrı bir şekilde paketlemelisiniz. Böylece üzerinde önemli yazan koliler personeller tarafından da dikkatle alınacak, kaybolmamasına özen gösterilecektir. Taşıma işlemini yapacak personellere doğru koordinasyon vermek ve ofisin konumunu, katını, çevre durumunu ve aracın rahat girip giremeyeceğini konuşmalısınız. Bu sayede personellerde gerekli olan yolu kendilerince çizecektir. Ofis taşımacılığı firmaları paketleme ve yerleştirme konusunda son derece hızlı davrandığı için işleriniz aksamadan taşınma işlemi tamamlanmış olacaktır diyebiliriz.